Belarus and Baltics Regional Contest 2019, Trial Round (XXII NERC Western regional contest)

The contest is over
2:00:00 of 2:00:00
Last success: LU 6, B, 1:56:42
Last run: LU 6, C, 1:59:52
# Contestant A
11 / 12
B
28 / 35
C
31 / 93
D
7 / 17
= Penalty
1 VGTU 1
(Mark Fukson, Paulius Gasiukevičius, Artūras Novičenko)
+
0:53
+
0:28
+
0:40
+
0:34
4 155
2 Belarusian SU #4
(Andrey Naradzetski, Mikita Siachko, Stanislau Tsitsianok)
+
0:28
+
0:36
+1
0:47
+1
1:20
4 231
3 LU 2
(Kristaps Civkulis, Aleksejs Zajakins, Aleksandrs Zajakins)
+
1:06
+
0:48
+1
0:37
+
1:36
4 267
4 Belarusian SUIR: Glitch
(Valery Kameka, Uladzimir Kuntsevich, Klim Severin)
+
1:14
+
0:32
+
0:44
+2
1:49
4 299
5 Vilnius U: Boole's Eye
(Margiris Strakšys, Vytautas Strimaitis, Gerda Šimoliūnaitė)
+
1:35
+
0:39
+
0:35
. 3 169
6 KTU#1: Surprised ASCIIchu
(Dovydas Kaunietis, Aleksas Legačinskas, Audrius Liuberskis)
+
1:22
+
0:37
+
0:57
. 3 176
7 Grodno SU 1
(Viktar Adynets, Arseni Kolasau, Uladzilen Laktsevich)
+
1:29
+
1:05
+
1:50
. 3 264
8 Vilnius U: Autobots assembler
(Leonardas Mačiulis, Tomas Narevičius, Paulius Sasnauskas)
+
1:45
+1
1:14
+1
0:50
. 3 269
9 Vilnius U: Team okay
(Martynas Cibulskis, Džiugas Ramonas, Ignas Valatka)
+
1:44
+
1:07
+2
1:18
. 3 289
10 GomelSU-1
(Maksim Gromyko, Andrei Novikau, Perman Toylyyev)
+
1:46
+
1:06
+3
1:14
. 3 306
11 Grodno SU 2
(Mikalai Ihnatsenka, Dzianis Piatrashyn, Yury Sarasek)
. +
0:38
+
0:30
. 2 68
12 Belarusian SU #2
(Kiryl Hulin, Daniil Melnichenka, Barys Serankou)
. +
0:20
+
1:00
. 2 80
13 Belarusian SU #23
(Daniil Dengalev, Nikita Kondibor, Valery Ratsko)
. +
0:57
+
0:34
. 2 91
14 Belarusian SUIR #1
(Dzmitry Razhkou, Yury Shilyaev, Kanstantsin Vilcheuski)
. +
0:25
+1
0:49
. 2 94
15 Baltic FU 4: Little Endian
(Vladislav Smirnov, Aleksey Stepkin, Denis Zhuravkov)
. +
0:35
+
0:59
. 2 94
16 LU 1
(Aleksejs Naumovs, Ingus Janis Pretkalnins, Roberts Leonars Svarinskis)
. +
1:00
+
0:47
. 2 107
17 Belarusian SUIR #2
(Valery Shavel, Ivan Udovin, Uladzislau Vishneuski)
−1 +
1:04
+
1:16
−1 2 140
18 FITR BNTU #3: USB
(Nikolai Davydenko, Sergey Kharlap, Maxim Tilyupo)
. +
0:49
+2
0:55
. 2 144
19 Belarusian SU #11
(Aliaksei Filinovich, Yafim Klimasheuski, Anton Paliukhovich)
. +
1:07
. +
1:27
2 154
20 LU 5
(Aleksejs Jelisejevs, Maksims Pogumirskis, Darta Rituma)
. +
0:21
+3
1:27
. 2 168
21 Belarusian SUIR #3
(Dzianis Damashevich, Andrei Khilko, Uladzislau Mosko)
. +
0:47
+3
1:11
. 2 178
22 LU 4
(Eliza Gaile, Ieva Pakalna, Ansis Zvirbulis)
. +
1:24
+1
1:16
. 2 180
23 Baltic FU 2: DeadSad
(Ivan Filatov, Sergei Nazarikov, Alina Poddubskaia)
+
1:43
+
1:22
−2 . 2 185
24 Belarusian SUIR #7
(Stanislau Bokun, Eduard Budniak, Danila Maiseyenkau)
. +
1:46
+
1:19
. 2 185
25 Belarusian SUIR #5
(Pavel Katskel, Anton Novikov, Aliaksandr Yushkevich)
. +
1:34
+2
1:26
. 2 220
26 Baltic FU 3: Anime Team
(Ilia Boka, Aleksei Ivanov, Aleksei Parakhin)
. +
0:44
−2 . 1 44
27 KTU#3
(Karolis Butkus, Marius Macijauskas, Arnoldas Rauba)
. . +1
0:35
. 1 55
28 LU 3
(Uko Koknevics, Viktors Lipskis, Valters Mednis)
. . +
0:58
. 1 58
29 KTU#2
(Karolis Breidokas, Grantas Gadliauskas, Deividas Tamkus)
. +1
0:53
. . 1 73
30 Baltic FU 6: OK Google
(Eugeniy Aleshenkov, Kseniia Bessonova, Sofya Khmelinskaya)
. . +
1:29
. 1 89
31 Baltic FU 5: geek_squad
(Artem Demidov, Alina Pasechnaya, Daniil Verevkin)
. . +2
0:50
. 1 90
32 Belarusian SU #1
(Yahor Dubovik, Fedar Karabeinikau, Aliaksandr Kernazhytski)
. . . +3
0:39
1 99
33 VGTU 3
(Ričardas Puidokas, Liudas Stanzys, Aurimas Šakalys)
. . +3
0:54
. 1 114
33 Vilnius U: 5€engineers
(Mantas Kryževičius, Alina Paliulionytė, Žygimantas Remeika)
. . +3
0:54
. 1 114
35 LU 6
(Vladimirs Andrejevs, Anna Gžibovska, Aleksandrs Kozjutinskis)
. +
1:56
−3 . 1 116
36 FITR BNTU #1: Great team
(Pavel Sheftelevich, Viktar Vasileuski, Dzmitry Zdanovich)
. . . +2
1:22
1 122
37 Brest SU: AP team
(Arslan Garajayew, Stsiapan Slaneuski, Ivan Zianko)
. . +4
0:59
. 1 139
38 BRU-Team
(Ivan Piskunov, Ilya Shenderov, Joseph Sinkevich)
. . +2
1:53
. 1 153
39 Belarusian SU #5
(Meleh Alexei, Alexander Kazakov, Pavel Shchasnovich)
. . . −1 0 0
39 Belarusian SUIR #4
(Ihar Makeyenka, Ilya Smoliar, Viachslau Yermakou)
. . −3 . 0 0
39 Belarusian SUIR #6
(Dzmitry Kliabanau, Aliaksandr Kryvasheyeu, Siarhei Piskun)
. . −10 . 0 0
39 BelSUT_1
(Siarhei Darashenka, Aliaksandr Veras, Uladzislau Zaliasouski)
. . −1 . 0 0
39 BrestSTU: KPW
(Maksim Pastushik, Zakhar Pilipuk, Vladislav Zhuravlev)
. −1 −3 . 0 0
39 BrestSTU: SMA team
(Maksim Husko, Serguei Kakichev, Alexey Smirnov)
. . . . 0 0
39 GSTU #1
(Dmitry Kirukhov, Stanislau Korkuts, Nikita Korshikov)
. −1 −2 . 0 0
39 Baltic FU 1: Pillar Men
(Dgordano Chernozhukov, Anton Demchenko, Sevastian Kozhunov)
. . −1 . 0 0
39 VGTU 2
(Pavel Trostianko, Edmundas Valuckas, Raimond Šilobrit)
. . . . 0 0
39 Brest SU: HYDRA
(Dzmitry Chmel, Alexey Montik, David Shchurko)
. −1 . . 0 0
39 FITR BNTU #2: SMESHNIE
(Uladzimir Haletski, Anton Novikov, Maxim Trafimov)
. . . . 0 0
39 BSEU: ECiber ?
(Vladislav Boltrukanis, Dima Kazak, Yuri Kovalev)
. . . . 0 0
39 BSEU: EDigit
(Elena Dovnar, Egor Pilat, Nikita Plakhin)
. . . . 0 0
39 BelSTU #1
(Yauheni Fando, Aliaksandr Holubeu, Dzmitry Plotnikau)
. . . . 0 0
39 BelSTU #2
(Aliaksandr Besman, Zlobin Roman, Maksim Shykhau)
. −2 . . 0 0
39 Belarusian SU #21
(Ihar Filipovich, Maxim Kogan, Vladislav Kurash)
. . . . 0 0
39 Belarusian SU #3
(Mikita Hrechykha, Ilia Medianikov, Mikhail Natalevich)
. . . . 0 0