Belarus and Baltics Regional Contest 2021 (XXIV NERC Western regional contest)

The contest is over
5:00:00 of 5:00:00
Last success: LU 5, G, 4:58:35
Last run: Belarusian SUIR #46 Assembler squad, D, 4:59:49
# Contestant A
54 / 85
B
20 / 265
C
32 / 70
D
22 / 80
E
51 / 165
F
0 / 1
G
43 / 206
H
1 / 9
I
4 / 22
J
34 / 62
K
6 / 12
L
45 / 158
M
2 / 47
N
0 / 2
= Penalty
1 Belarusian NTU 4294967297
(Ivan Lukyanov, Dzianis Kim, Mikita Hrechykha)
+
0:04
+1
1:42
+1
0:44
+
1:08
+
0:07
−1 +
0:15
+
4:50
+1
4:16
+
0:29
+1
2:47
+1
0:11
+
4:56
−1 12 1389
2 BelarusianSU #2
(Stanislau Tsitsianok, Aliaksandr Kernazhytski, Mikhail Natalevich)
+
0:15
+
2:03
+
0:29
+
1:02
+
0:04
. +
0:13
. +5
4:47
+
0:27
+
3:05
+1
0:09
+1
4:17
. 11 1151
3 BelarusianSU #1
(Yafim Klimasheuski, Daniil Melnichenka, Anton Paliukhovich)
+
0:06
+
1:10
+
0:38
+1
1:24
+
0:18
. +
0:11
. +1
4:57
+
0:09
+1
2:16
+
0:17
. . 10 746
4 Belarusian SU #6
(Andrei Kastsiany, Uladzislau Koshchanka, Anton Kharasau)
+
0:04
+3
1:45
+1
1:07
+
1:14
+1
0:14
. +
0:29
. . +
0:30
+1
2:51
+
0:22
−8 . 9 636
5 Belarusian SUIR #5: The last one
(Aliaksandr Kryvasheyeu, Dzmitry Kliabanau, Siarhei Piskun)
+
0:16
+3
3:04
+1
1:21
+
2:03
+
0:06
. +
0:25
. . +
0:43
+2
4:44
+
0:14
. . 9 896
6 Belarusian SUIR #9: si4uem s kaifom
(Ihar Makeyenka, Viachslau Yermakou, Daniel Malets)
+
0:16
+1
2:32
+
1:27
+2
2:14
+
0:09
. +1
1:05
−3 . +
1:36
+1
3:45
+
0:21
. . 9 905
7 Belarusian SU #7: OSUTeam
(Maksim Shishkou, Yaralsau Barysau, Aliaksei Ulyanau)
+
0:03
+7
3:27
+
0:46
+3
3:33
+
0:11
. +
0:30
. +4
3:44
+
0:32
. +
0:18
−1 −1 9 1064
8 Belarusian SU #5
(Egor Tiliguzov, Uladzislau Adamenka, Shtanov Ilya)
+
0:05
+3
1:33
+
1:13
+
2:25
+
0:16
. +
0:42
. . +
0:31
. +
0:12
. . 8 477
9 Belarusian SU #3 Mogilev Eagles
(Daniil Dzenhaliou, Anton Kernazhytski, Nikita Kondibor)
+
0:05
+
1:11
+1
0:48
+3
3:21
+2
0:14
. +
0:30
. . +
0:44
. +
0:19
−9 . 8 552
10 Belarusian SU #11
(Vladimir Kuzmitski, Maksim Kohan, Ihar Filipovich)
+
0:08
+1
2:49
+1
1:51
+
1:54
+
0:14
. +
1:09
. . +
1:19
. +
0:26
. . 8 630
11 GrSU 1
(Mikalai Ihnatsenka, Yury Sarosek, Uladzilen Laktsevich)
+
0:11
+2
3:02
+
0:41
+2
4:15
+2
0:23
. +
0:28
. . +1
1:47
. +
0:17
−3 . 8 804
12 Belarusian SU #14
(Andrei Zhukau, Palina Dabrynina, Fedor Tsupko)
+1
1:15
+2
3:12
+
1:05
+
3:45
+1
1:00
. +
0:27
. . +
1:55
. +
0:41
. . 8 880
13 LU 2
(Sandra Silina, Aleksejs Jelisejevs, Aleksandrs Zajakins)
+
0:10
+8
4:31
+
0:50
+2
2:47
+
0:17
. +1
0:36
−2 . +
1:30
. +
0:40
. . 8 901
14 Belarusian SUIR #7: ugoschaet golubcami s covidlom
(MIKITA HRYSHAYEU, Anton Lapytsko, Artsem Kadushko)
+
0:13
+2
4:14
+2
1:53
+1
3:02
+1
0:39
. +
0:52
. . +1
1:20
. +
0:34
−1 . 8 907
15 Belarusian SUIR #2: Brute Force - Best Force
(Danila Berazhny, Oleg Volkovskiy, Yuri Farisey)
+
0:13
+9
3:19
+1
1:39
+1
4:28
+1
0:12
. +7
0:49
. . +1
0:59
. +
0:25
. . 8 1124
16 Belarusian SU #12
(Yahor Khadasevich, Mikalai Hapaniaka, Palina Chernikava)
+
0:11
+10
4:50
+1
2:45
+1
4:29
+2
0:28
. +
0:31
. . +1
1:50
. +
1:02
. . 8 1266
17 * VILNIUS TECH 3
(Arturas Mackunas, Mikalojus Ramanauskas, Paulius Gasiukevicius)
+
0:20
+13
3:46
+
2:59
+2
4:46
+
0:14
. +5
1:39
. . +
1:15
. +1
0:42
−2 . 8 1361
18 Belarusian SUIR #43 ZARABATYVAEM BALLY
(Ilya Kaspersky, Aleksej Jashin, Nikita Artikhovich)
+
0:15
+22
4:44
+1
1:10
+3
2:37
+1
0:19
. +2
0:37
. . +
2:07
. +3
0:46
−1 . 8 1395
19 LU 1
(Aleksejs Naumovs, Roberts Leonars Svarinskis, Ingus Janis Pretkalnins)
+
0:05
−4 +1
1:38
+4
4:28
+2
0:19
. +
0:33
. . +
0:55
. +
0:29
−7 . 7 647
20 GSU-2
(Uladzislau Khamkou, Egor Korotkevich, Ilya Liburkin)
+
0:18
−3 +
2:00
+2
3:22
+2
0:36
. +2
0:53
. . +
1:24
. +
1:17
. . 7 710
21 GSU-1
(Maksim Hramyka, Andrei Novikau, Vladislav Sviridkov)
+
0:10
+3
4:20
+
2:29
−1 +
0:19
. +5
1:20
. . +
2:12
. +
0:25
. . 7 835
22 Brest SU #1 AP Team
(Alexandr Kovalevich, Arslan Garajayew, Stsiapan Slaneuski)
+
0:31
. +1
2:43
+
4:29
+1
0:48
. +
1:17
. . +
2:15
. +2
1:01
−1 . 7 864
23 Belarusian SU #4
(Aliaksei Aziauchykau, Alexander Biliba, Dmitriy Rudovich)
+
0:36
−7 +2
2:42
+1
4:05
+2
0:29
. +4
1:40
. . +
1:27
. +4
0:54
−2 . 7 973
24 Belarusian NTU FITRx3
(Volha Kikhtsenka, Vadzim Maliavanny, Artsiom Zaitsau)
+
0:20
+21
4:55
+2
3:42
. +
0:22
. +
2:40
. . +2
4:08
. +
0:46
. . 7 1513
25 Belarusian SU #8
(Maksim Litskevich, KANSTANTSIN MEKHAVICH, MATSVEI MAKSIMAU)
+1
0:21
−25 +1
1:28
. +1
0:09
. +1
0:31
. . +1
1:11
. +
0:32
−1 . 6 352
26 Belarusian SUIR #6: Priest, Carlson & Garry Potter
(Yahor Kuchar, Bogdan Konoplich, Grigoriy Barabolia)
+
0:12
−67 +1
1:51
−7 +2
0:19
. +2
1:00
−3 . +2
2:40
. +
0:34
. . 6 536
27 Belarusian SUIR #4: Run, Forest, Run!
(Aliaksei Sitnikau, Vadzim Kazlou, Yahor Kuzaukou)
+
0:19
−18 +
3:16
−1 +1
0:44
. +1
1:36
. . +
2:42
. +
0:28
. . 6 585
28 LU 3
(Andrejs Kilis, Kristofers Barkāns, Lukass Teofils Valcis)
+
1:21
. +1
3:23
−11 +
0:20
. +1
1:02
. . +
2:29
. +1
0:41
. . 6 616
29 Belarusian SUIR #46 Assembler squad
(Anton Dolgopolik, Mark Putsiata, Alex Birych)
+
0:20
. +
3:09
−5 +1
0:47
. +
0:56
. . +
2:31
. +3
1:29
. . 6 632
30 GrSU 2
(Andrei Khombak, Mikalai Zdanchuk, Mikita Karaneuskij)
+
0:26
−3 +
3:52
−3 +2
0:10
. +
3:19
. . +1
1:48
. +2
0:25
. . 6 700
31 Belarusian SUIR #8: Bool?
(Vladimir Velikovich, Yahor Chyzhou, Dzianis Yarouski)
+1
1:43
−7 +
4:19
. +5
0:38
. +8
3:42
. . +
4:47
. +1
2:50
. . 6 1379
32 BelSUT_1
(Aliaksandr Daroshchanka, Alexander Nesterovich, Siarhei Darashenka)
+
0:17
. −2 −1 +
0:39
. +1
1:39
. . +
4:24
. +
1:16
. . 5 515
33 Belarusian NTU Pogchampions
(BAREIKA BAHDAN, Kiryl Ptukha, Ivan Zhauniak)
+
0:22
. . . +1
0:43
. +2
2:27
. . +3
4:22
. +1
1:11
. . 5 685
34 Belarusian SUIR #11: ROMramers
(Vadzim Verhasau, Egor Savoncik, ALEH YARSHOU)
+
0:33
. . . +3
0:30
. +1
0:58
. . −3 . +2
0:17
. . 4 258
35 Belarusian SUIR #13: Misfits
(Anton Galuts, Arseni Matsiusheuski, Ivan Zhechka)
+
0:37
. . . +4
0:24
. +4
1:34
. . −6 . +
0:42
. . 4 357
36 * VILNIUS TECH 2
(M. Juska, Liudas Stanzys, Mark-Dominik Voicinovic)
+1
1:16
. . . +1
0:19
. +3
1:55
. . −5 . +1
0:30
−1 . 4 360
37 Belarusian SUIR #17: Pinguins
(Matvey Kiselyov, DZIANIS FAMICHEUSKI, Artsiom Shut)
+2
0:27
. . −1 +5
0:58
. −4 . . +
2:25
. +
1:24
. . 4 454
38 Belarusian NTU Spirit
(Mikalai Davydzenka, Siarhei Kharlap, Maksim Tsiliupa)
+1
0:46
. . . +2
0:29
. +5
2:16
. . . . +4
1:42
. . 4 553
39 BelSTU #1
(Ivan Skaradumau, Zlobin Roman, Mikita Tsikhanovich)
+1
1:30
. +8
4:46
. +1
0:35
. −54 . . . . +
1:50
−1 . 4 721
40 GrSU 3
(Dzmitry Marchuk, Viktor Makarevich, Maxim Lepesevich)
+2
1:05
. . . +3
0:39
. +7
4:28
. . . . +1
1:54
. . 4 746
41 Brest STU #2 G&K
(Maksim Husko, Serguei Kakichev, Evgeny Kurmysa)
+1
0:25
. −9 . +7
1:44
. +1
0:45
. . . . +12
3:11
. . 4 785
42 GrSU 4
(Maksim Lantsevich, Yhor Anikevich, Daniil Borsuk)
+4
1:33
. . . +1
1:27
. +3
4:20
. . . . +1
3:53
. . 4 853
43 Gomel STU: Si vis pacem, para bellum
(Maxim Lyutikov, Dmitry Ivanov, Ivan Tratsevskiy)
+
0:31
. . . +1
0:59
. −3 . . −1 . +
1:19
. . 3 189
44 LU 4
(Emīls Krasts, Eliza Gaile, Ronalds Zakovskis)
+
0:27
. . . +
0:57
. −4 . . . . +2
2:15
. . 3 259
45 Brest STU #8 Harrington
(Dzmitry Dzemidovich, Danil Kachalovskiy, ADRYIAN ZARECHNY)
+1
0:20
. . . +
0:44
. +8
4:05
. . . . −2 −6 . 3 489
46 LU 5
(Georgs Sprucs, Peteris Tjarve, Roberts Cerins)
−4 . . . +
0:33
. +3
4:58
. . . . +2
1:31
. . 3 522
47 VitebskSU #1
(Mikhail Maskaliou, Anton Tsarenka, Ilya Yanchylin)
+
0:33
. . . +3
1:35
. −7 . . . . −2 . . 2 188
48 * VILNIUS TECH 1
(Markas Zagorskas, M. Ramoska, Aivaras Kriksciunas)
+1
1:22
. . . +2
1:44
. . . . . . . . . 2 246
49 BelSTU #2
(Diana Mamaeva, Dzianis Druhakou, Ilya Kalosha)
+
0:15
. . . +10
1:51
. −1 . −5 . . −13 . . 2 326
50 Brest STU #11: Ruiners
(ilya Aboimov, Timofey Bybko, Artem Grinevich)
+1
1:17
. . . −4 . +4
2:51
. . . . −7 . . 2 348
51 Mogilev SU: Team #2
(Kirill Burenkov, Stepan Samulev, Nikita Yakimtsev)
+5
4:53
. . . +4
4:18
. . . . . . −10 . . 2 731
52 BelSUT_5
(Fiodar Skamarouski, Daniil Krauchanka, Kanstantsin Tents)
+
0:44
. . . . . . . . . . . . . 1 44
53 Belarusian NTU Reverse Polarity
(Alexey Suslov, Dmitry Ovchinnikov, Egor Katlinskii)
+
2:21
. . . −8 . . . . . . . . . 1 141
54 BelSUT_3
(ALENA ANIKEYEVA, Anatoli Lakhtanau, Yakav Huba)
+
2:59
. . . −3 . . . . . . −4 . . 1 179
55 BelSUT_6
(MIKITA CHYTAKOU, Kiryl Vouk, Yahor Ivanitski)
+1
2:53
. . . −4 . . . . . . −4 . . 1 193
56 Mogilev SU: Team #1
(Artem Yurchenko, Stanislav Timohovich, Artiom Mostovoy)
−2 . . . +4
2:07
. . . . . . −14 . . 1 207
57 Brest STU #5 Error Squad
(Mihail Medved, Daniil Kolodich, Yaroslav Ozimok)
. . . . −5 . −3 . −2 . . −2 . . 0 0
57 BarSU #1
(Vladislav Slobodin, Shantsyn Nikita, Pavel Senko)
. . . . −6 . −1 . . . . −2 . . 0 0
57 BRU_1
(Дмитрий Шеменков, Илья Лобановский, Владислав Герасименко)
. . . . . . . . . . . . . . 0 0
57 BRU_2
(Кирилл Карташёв, Elvis Abene, Владислав Подлужный)
. . . . −2 . . . . . . . . . 0 0
57 BarSU #2
(Yura Bagel, Maksim Babko, Nikita Vasenkov)
. . . . . . . . . . . −8 . . 0 0
57 BelSUT_2
(Kirill Shablovsky, Ilya Kukharenka, Yaraslau Budziukhin)
−1 . . . . . −4 . . . . . . . 0 0